Nová diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1937"
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zranenemu-vojakovi-odmita-armada-vyplacet-nahradu-za-uraz-i-kdyz-priznala-ze-se-stal-ve-sluzbe-70093?dop-ab-variant=5&seq-no=1&source=hp
Kdo jede středu 24.4.do poslanecké sněmovny? Ským budee te jednat a očem?Děkuji Pavel
-Vlad

Držím palce, hlavně te STOP VÝDĚLEK je neskutečný nesmysl. A kdybych tady postnul, na co jsem se ptal na kcentrum125 a co mi odpověděli, tak si budete všichni ťukat na čelo. Pěkně vychcané odpovědi.
Václav z Řeky - tak ty vychcané odpovědi /četně dotazů/ zveřejni.
Zda-li ona novela měla smysl nějaky , uvidime v červenci popř. nejpozději v srpnu. Tak nepředbihej a nebud chytrej.
Veselé VELIKONOCE přeji všem.
Pořád dokola.Zvyšování minimální mzdy je problém pro nás rentysty,ale co mají říkat ostatní lidi,kteří dřou za minimálku,jelikož je nechtějí zaměstnat na lépe placené místo?Kolik je lidí z omezením,kteří nemají ani rentu,ani invalidní důchod?Kolik lidí má tal velkou rentu,že nemusí dělat?Pořád tu jenom brečíte,špiníte poslance,kteří chcou aspoň nějak pomoct,já jsem anonymní,politiky nesnáším,ale nebudu soudit někoho,koho neznám,nedivil by se,kdyby se na nás vysrali!!!Hodně lidí ma omezení,že pracovat opravdu nemůžou,a zbytek má strach že ho pošlou do práce,a tam se příde na to,že umí akorát kopat uhlí,mlet pyskem,a jsou nepoužitelní k životu.
Sory promiň nikdo neni dokonaly i ta každá mince ma dvě strany . Jen jsem chťel naznačit že někdo před necelymi 30 roky chťel demokracii a jaksi pozapoměl že hojně se toto slovo při zohlednění jak má nějaký zakon vypadat , tak to dopadne tak aby se vlk nažral a koza zůstala cela a neni tudiž za zminku poznamenat ať je to z vůle poslance popř. někoho z vlády nebo obucmanky. Zpivalo se jednou bude lip.. otázka kdy sama M. Kubišová nevěřila v ono co zpivala vlada věci tvych se k tobě návrati opět která a kdy ?
Nevolil jsem za komančů,ani teď,klíčema třepali a cinkali pražáci,netáhla a povaleči,pracující člověk neměl čas na pičoviny,co jste si zvolili,to máte,líp bude na svatého DYNDY!!!(30.2.2020)A koza je dobrá v klobáskách!Zdraví ČUMPELÍK!!!
Předchůdcem zaručené mzdy byly tzv. minimální mzdové tarify, které se zavedly zákonem o mzdě ze začátku roku 1992, přesněji jeho prováděcím předpisem (nařízením vlády – prvním bylo 43/1992 Sb.). Přitom nejnižší tarifní stupeň odpovídal minimální mzdě. Tarifních stupňů bylo tehdy celkem 12. Nyní platný zákoník práce, zákon 262/2006 Sb., zrušil i zákon o mzdě s jeho institutem minimálních mzdových tarifů a zavedl namísto toho pojem „nejnižších úrovní zaručené mzdy“, k jejichž určení zase zmocnil vládu. Toho si ale veřejnost už skoro nevšimla.

První prováděcí nařízení vlády č. 567/2006 Sb. s účinnosti od 1. ledna 2007 rozčlenilo práci do osmi skupin podle čistě byrokraticky posouzené složitosti, namáhavosti a odpovědnosti a ke každé přiřadilo zaručenou úroveň mzdy. Nejnižší úroveň splývá s minimální mzdou, nejvyšší je v zásadě dvojnásobkem minimální mzdy. Do minimální ani do zaručené mzdy se nepočítají přesčasy a další příplatky (třeba za práci v neděli). Aktuálně platným nařízením vlády je od letošního ledna stanovena minimální měsíční mzda na 13350 Kč. A nejvyšší, osmá úroveň zaručené mzdy tedy 26 700 Kč. Po navýšení minimální mzdy na 15 tisíc by osmá úroveň zaručené mzdy činila už třicet tisíc. A všech sedm stupňů nad minimální mzdou už zahrnuje daleko více zaměstnanců, než nám odboráři přiznávají. Ničí se tím pružnost pracovního trhu, ekonomika se stává zranitelnější v případě recese (která je možná za dveřmi) a mladí a nezkušení uchazeči o zaměstnání jsou vytlačování z trhu práce.

Základem svobody i prosperity je smluvní svoboda. Institut zaručené mzdy činí z velké skupiny lidí svého druhu státní zaměstnance, které si podnikový sektor jakoby jen od státu půjčuje za státem nařízených pravidel. Minimální i zaručenou mzdu je nutno zrušit. Jsou asociální.

Zdroj: https://
Sotva začala platit rekordně zvýšená minimální mzda (o 1150 korun z 12 200 na 13 350), už protlačují odbory a horlivá zástupkyně levicových extremistů ve vládě Maláčová další skokové zvýšení, a to na 15 tisíc korun, tedy o celých 1650.

Prosazení valorizace minimální mzdy do zákoníku práce prozatím neprošlo, ale i tyto skoky jsou samy o sobě ničivé, a to nejen v důsledcích pro jednotlivé firmy, ale i pro celou ekonomiku a nakonec - avšak nejcitelněji - právě pro ty, kvůli kterým se prý sama minimální mzda zavedla a stále se zvyšuje: pro nejnižší příjmové skupiny. Pro zaměstnavatele totiž bude čím dál složitější lidi s nízkou kvalifikací vůbec přijmout a platit. Je to stejné, jako kdybyste nějaké firmě (údajně v jejím zájmu) přikázali, že musí zdražit své výrobky, a pak byste se divili, že o její zdražené produkty nebude zájem a firma zkrachuje. U minimální mzdy nutíte zaměstnance (především jejich sociálně nejzranitelnější část), aby zvýšili cenu své práce, čímž se stávají na trhu práce hůře uplatnitelní.

Minimální mzda se v našem právním řádu objevila roku 1991 novelou zákoníku práce, který zmocnil vládu vydávat výši minimální mzdy nařízením (historicky první částka byla 2000 Kč měsíčně). Obdobná úprava se zachovala i po přijetí nového zákoníku práce v roce 2006 a trvá až dodnes. O její existenci i o občasném nerozumném skokovém navýšení je veřejnost celkem běžně informována. Daleko méně je ale informována o institutu „zaručené mzdy,“ která se od minimální mzdy odvíjí. Lichý je tedy argument zastánců skokového navyšování minimální mzdy, že se týká jen malého počtu zaměstnanců. Zapomínají totiž do svých statistik započítat i ty, kdo pobírají zaručenou mzdu.

Předchůdcem zaručené mzdy byly tzv. minimální mzdové tarify, které se zavedly zákonem o mzdě ze začátku roku 1992, přesněji jeho pr
Václave zjisti nám právní názor?
Ústavního soudu uveřejněného pod č.164/1995 Sb.
a o judikaturu Nejvyššího soudu (např. rozsudek 21 Cdo 2483/98), které vycházejí v zásadě
z toho, že změna právního předpisu není podstatnou změnou poměrů na straně poškozeného,
která by měla mít za následek takovou změnu ve výpočtu, která by poskytovanou náhradu
snížila. Vychází ze zákazu retroaktivity, zachování nabytých práv a minimalizace dopadů
pro zdravotně postižené, z ochrany důvěry občanů v právo, právní jistoty
pro poškozené a z dobrých mravů. Děkuji Pepa
anonyme z 17.4.2019 07:25:3O - jaké číslo má nález ÚS, kde jsi to našel... volej 724018231 nebo email
díky Václav z Řeky
Rozsudek NS 21 Cdo 4131/2018
NS - nejvyšší soud - není Ústavní soud. Rozsudek který uvádíš je z Kolína - tam nejsou horníci. Nepopletl sis něco? Zavolej, nebo uveřejni svůj telefon, já ti zavolám. Václav z Řeky
můj příspěvek na fejsu maláčový,,,,,Michal Dziura taky bych chtěl pracovat.ALE NEPŮJDU.jsem po pracovním úrazu zákony a vyhlášky min.PRÁCE a soc .věcí mi doslova uzemnili na úřadu práce.prosím touto cestou o jednání s min.Maláčovou.na jiné kontakty nereaguje.
Tady Jura....ale reaguje,ale musíš byt trpělivý.....nemá jen nás a naše problémy...
21.04.2019 21:04:17
milan_cibula
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one