Nová diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3649"
Je tu veliké ALE, pokud budeme zticha tak se může stát že minimální mzda bude 20 000,-Kč jednou se ti stane že dostaneš blbou ženskou na Ú.P. TA TĚ POŠLE DO PRÁCE a pojišťovna ti napálí místo 8 000,-Kč 20 000,-Kč a co teď budeš dělat??? Zbyde ti jakoukoliv práci vezmeš aj tu co nemůžeš vykonávat kvůli úrazu nebo nemoci z povoláni. A kde máš tu všeobecnou nemoc co tě straší jak máš zestárnout??? Buďme rádi že se aspoň nějaký jedinci o to starají…
Milan:
Ještě je tu záchranná brzda pro to, aby tě nikdo nezaměstnal. Nazývá se to "lékařský posudek". Bez kladného doporučení lékaře, tedy výpisu z karty obvodního a následně zaměstnavatelem smluvního lékařského posudku, si nikdo nevezme na triko tě zaměstnat. Dostat rentu není jen tak, je za tím spousta posudků a rozhodnutí. Každý rentista má nějaký zdravotní problém a každý zaměstnavatel vyžaduje perspektivní zaměstnance. Pokud nemáš zrovna OZP, i o takové zaměstnance bývá zájem, tak jsi z obliga. To mají ale většinou ti s invalidním důchodem apod. Baba na pracáku dělá jenom svoji práci, té bych nekřivdil. Je to na každém co vlastně chce.
Kur.. chlapi vzpamatujte se! Hloupé kecy o ničem. Všichni víte jaká je situace s rentami. Sám moc dobře vím, že není vůle s tím něco udělat. Napsal jsem spoustu dopisů a žádostí na ministerstva a vždy odpověděla právní kancelář to stejné. Jednu chvíli, asi před třemi lety to vypadalo, že změnou v ZP konečně nastane pro rentisty jakási spravedlnost. Psala o tom i média, že bude platit první evidence na ÚP. Co s toho nakonec zbylo? Netýká se to "starších" rentistů a pojišťovny v tom zase našly kličky, jak s námi vyjebat. Nepomohli ani různí Hájkové, Luzarové, Krásové, nebo Kaňkovští, nikdo! Oni snad ani nechtějí aby jsme pracovali, protože je s tím příliš administrativy. ÚP je jenom taková zástěrka, proto že nemá kdo by rentisty evidoval a tisknul jim potřebné doklady pro pojišťovny. Chodit do práce se nevyplatí, protože nám strhnou aktuální výdělek, nemluvě o valorizacích minimální mzdy. Přestaneš z různého důvodu pracovat a srážku z renty dostaneš podle posledního průměrného výdělku ze zaměstnání. Ještě může hrozit i riziko pracovního úrazu, na základě čehož ti pojištovna sebere rentu a šmitec!
Velice hezky a pravdivě napsáno.Není co dodat.
Ahoj kluci, jak to tady po dlouhé době zase čtu tak vidím že se tady nic nezměnilo. Pojďme raději zase k tématu valorizace nebo už máte rentu na účtě.
;) ;)
Asi tak jako na Facebooku že..
Milý Honzo,já robit už nebudu!!!Radši si budu platit dobrovolné sociální(netvrdím že si to může každý dovolit,někteří mají tak malé renty,že musí opravdu makat,a nechat se ojebávat o minimální mzdu),a budu ždímat kooperativu jak to jenom jde,a pokud by o rentu přišel,tak určitě nebudu žádat o nějakou posranou socku od státu,stát ojebávají jiní,a my to určitě nejsme,nová vláda nás ojebe tak,že se s toho pokakáme.Nic proti tobě,každý má nějaký názor.Howgh,už jsem se vykecal.ZDRAVÍ ČUMPELÍK ORIGINÁL!!!
Cumpeliku Hans pouze provokuje to chce klid
Honzo ve svém posledním příspěvku zminuješ jen horníky u tebe a i těch nahoře jsou všichni rentieri havíři že ciliš jen na ně ? Neměl si tak náhodou úraz na hlavě a jiný na vrchu z těch papalašu? Ostatně ať již tento web nese jistý název neznamená že sem vkládat příspěvky nemůže dáti rentier z jineho zaměstnání.
Anonym
23.10.2021 20:24:09
Reagovat
Ty jseš debíl , od přírody.Milý anonyme,děkuji za odpověď s věcnýmy argumenty.Nejspíš hodné Tvého IQ
Já si o tom myslím,že stát obírá nejen nás,ale i sám sebe.Většina rentiérů,kteří by mohli pracovat na plný,anebo částečný úvazek by to udělala.Takže přichází o daně a pojišťovny by taky nemusely v některých případech platit celou částku.Je to postavené na hlavu.
Ty jseš debíl , od přírody.
Místo věcné diskuse, přichází na řadu urážky. Jak je to pro "horníky" typické... Co by pak chtěli, když se pouráží mezi sebou.
Nechápu samé urážky proč se tak někdo chova??? Asi je nemocný na hlavu pro to se ti omlouvám.
Anonym
23.10.2021 20:24:09
Taky jsem rentista už dlouhých skoro 17 let. Práci jsem si dokázal najít a nebrečel jsem, když mi strhávali výši výdělku. Štvalo mě to, je to demotivující, ale na druhé straně se mi zase počítají roky do důchodu. Asi za dva roky budu mít 65 let a nemusím řešit chybějící roky důchodového pojištění, nebo si je doplácet. Nerozumím tomu, že je tady taková zášť a chorobná nenávist jít pracovat. Furt se hledají jakési kličky a jenom se těšit z toho jak se státem vyjebat. Valorizace renty se tady líbí každému, ale valorizace minimální mzdy je zavržení hodná. Nebrečte jak malé děcka a běžte pracovat. Nejsme přece žádní paraziti státu, nebo snad ano? Jít pracovat je výhodnější, než sedět doma a nadávat jak rentistům všichni jenom ubližují.
tak se zaměstnej na celý uvazek k nějaké firmě ta za rok skrachuje nebo tě vyhodí a pak ti budou strhavat misto min vydělku tolik kolik sis tam vydělal treba i 25 000 kč a renta ti zustane na ty dva roky par korun ale tobě by to evidentně stačilo libor
Skandální je, že policajti a další, bez jakéhokoliv poškození zdraví berou renty, obecná nemoc a podobně je neohrozí a můžou si vydělat, kolik chtějí, když mají zájem a motivaci..
Potřebujeme jednu paní či pána který dostal náhradu na ztrátě na výdělku tzv. rentu ale ne v oboru důl OKD, pak kterému pozastavili nebo odebrali RENTU. Sdělení,,, pokud se budeme schovávat za druhé nic nevyřešíme, minimální mzda se pořád zvedá. Mluvil jsem s pánem Kaňkovským ten mi přislíbil že bude pokračovat ve změně a dohodnout se na jednotným výkladě z pojišťovnami co byla novela 1.10.2018 PRVNÍ EVIDENCE NA ÚŘADU PRÁCE jaká byla v tom roce minimální mzda tu by ti měli brát do důchodu 65L. Pak se vrhneme na všeobecnou nemoc s p. Kaňkovským v paragrafu § 271/u podstatná změna poměru. Napište mi kontakt na E-mail 9610eznam.cz Děkuji sorry za zkomolení češtiny nejsem odsud.
26.10.2021 18:44:00
milan_cibula
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one