Nová diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9929"


Dobry den, nevite o kolik procent se budou zvedat renty, jestli to je podle inflace, nebo jak to je? dekuji Josef
5,1% už to tu psali
jsou ještě zdravotní kontroly a po kol.letech dekuji
Taky by mě to zajímalo?
Jsou, někdo každý rok, někdo co dva roky a tak
renta 60000 tak tu žíjem
znám jednoho co má 80 000,-
A já druhého ten má 111000,-
Zdravím.dnes jsem byl na Diamu odnést rozhodnuti o starobním důchodu, 65 let skončila renta, pobíral jsem deputat, dnes mi paní zdělila že nemám už narok. co to jsou za novoty?
Žádné novoty, tak to prostě je, už jen důchod.
Nebrecte, měli jste se lépe učit. Já renta 43 tisíc bez práce
Kdo umi ,ten umi a kdo neumi , tak čumi ( čte ) ha,ha ha . Několika lidem bude , jak bylo uvedeno, že tento web asi možna skonči jak bylo uvedeno velmi chybět. Skoda někdy tu bylo zabavne čteni .
Tragedie.
Odepsal jsem mu k vypracované studii.
4. Předpokládaný hospodářský a finanční dopad navrhované právní úpravy na státní rozpočet, rozpočty krajů a obcí a na podnikatelské prostředí České republiky
Návrh novely zákona č. 262/2006 Sb. má minimální dopad na státní rozpočet, na rozpočty krajů a obcí, ani na podnikatelské prostředí České republiky. Dopad je pouze ve snížení odvodu od pojišťovny, která vyplácí náhrady. Vzhledem k malému počtu klientů jde o zanedbatelnou částku.
5. Předpokládané sociální dopady, včetně dopadů na specifické skupiny obyvatel a dopady na životní prostředí
Navrhovaná změna bude mít pozitivní dopad na bývalé zaměstnance, kterým je poskytována náhrada za ztrátu na výdělku. Nedojde ke zhoršení jejich už tak těžké celkové životní situace, neboť jim bude vyplácena náhrada za ztrátu na výdělku po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání z výše minimální mzdy platné v den zařazení poškozeného do evidence uchazečů o zaměstnání. Navrhovaná právní úprava nemá vliv na problematiku životního prostředí a nebude mít za následek dopady na životní prostředí.
§ 271b odst. 3
Nově se jednoznačně stanoví, že za výdělek po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání se v těchto případech považuje výdělek ve výši minimální mzdy platné v den zařazení poškozeného do evidence uchazečů o zaměstnání. Touto úpravou nedojde k dalšímu zhoršení finanční situace poškozeného.
(3) Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při uznání invalidity podle odstavce 1 přísluší i zaměstnanci, který je veden v evidenci uchazečů o zaměstnání; za výdělek po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání se považuje výdělek ve výši minimální mzdy platné v den zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání. Pobíral-li zaměstnanec před tím, než se stal uchazečem o zam
Pepa.
Pobíral-li zaměstnanec před tím, než se stal uchazečem o zaměstnání, náhradu za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti, přísluší mu tato náhrada v takové výši, ve které mu na ni vzniklo právo za trvání pracovního poměru nebo právních vztahů založených dohodami o pracích konaných mimo pracovní poměr.
Pokud budeme pořád jen tlachat o tom jestli se něco změní nebo ne tak pánbůh s náma.
Vážený pane H,
jsem asistent pana poslance Letochy a píšu vám, jelikož mě požádal, abych vám sdělil vývoj ve věci schůzek s panem Kaňkovským a dalšího pokračování řešení na MPO.
Schůzka na MPO již proběhla, Ministerstvo práce a sociálních věcí zadalo studii, která má pomoci zodpovědět a zanalyzovat dotazy důležité pro státní rozpočet. Věci typu kolika horníků se týkají navrhované změny, pokud by se počítala doba od vzniku prvního nároku na rentu, jakou výši doplatku by to znamenalo, jakou roli by v celém výpočtu hrála případná valorizace a další. Výsledky studie budou poté prezentovány MPSV a MPO a nějaké výsledky je možné očekávat pravděpodobně v prvním kvartálu roku 2023.
Pan poslanec Letocha absolvoval na MPO schůzku s panem Sochorem a s panem Kaňkovským si vyměnili dosud získané informace. Společně budou pracovat na zjednodušení formuláře, který je nutné vyplnit při pravidelných lékařských kontrolách.
Věřím, že jsem snad tímto vaše prozatímní dotazy zodpověděl a měl-li byste ještě jakékoliv další dotazy či připomínky, neváhejte se obrátit na mě (tuto e-mailovou adresu) nebo na pana poslance.
Zdravím... je mi 37let a mám rentu 6 let na plíce. A kolega mi říkal ať jsi vyřídím důchod... Že ho určitě dostanu. Ale prý jak se požádá o důchod tak se tím pádem pozastaví renta na cca 6 měsíců (do té doby než to schválí) a dostava se nějaké minimum, tak jestli nevíte kolik by to dělalo?? A jestli je fakt pravda že by mi to schválili...
Předem děkuji za případné rady jak na to.
Jestli ti schválí důchod to nikdo neví, ale je to zbytečně, protože ti to moc navíc nedá, peněz budeš mít stále stejně.A ano, jakmile požádáš pojišťovnu o výdělek, rentu ti zastaví a bude se čekat na co ti důchod schválí. Po schválení ti bod začnou rentu vyplácet znovu, nebo ti ji vezmou, podle toho na co ti důchod příklepnou. Takže tak.
Obnovení renty
Dobrý den. V roce 2016 mi byla přiznána nemoc z povolání - karpální tunel a renta, kterou jsem pobíral několik měsíců, ale pak mi byla výplata zastavena, protože jsem opět dosahoval stejného výdělku jako před NzP. Zůstala mi náhrada při nemocenské v souvislosti s NzP. Po propuštění z důvodu uzavření šachty již nemohu najít odpovídající zaměstnání. Jako OZZ mi nabídli na úřadu práce jen práce na častečný úvazek a za minimální mzdu. Totéž pokud reaguji na nabídky práce , nemají firmy zájem, pokud zjistí, že mám zdravotní omezení. Momentálně pracuji u strážní služby ( na částečný úvazek a min. mzdu). Mohu požádat o obnovení renty a jakým způsobem to provést . Děkuji, Lagin.
Dej vědět, jak jsi dopadl
Nech si vyložit karty abys měl jistotu v § 271o.z.
Dne 31.3.2023 Webgarden končí svojí činnost. Hrozně nerad bych ukončil činnost těchto stránek tak budu hledat jiného webhostingového poskytovatele a uvítám nějaké nápady, rady... správce webu
Že by první Apríl???
Když tomu nerozumíš tak to nekomentuj
nebo požádej o vysvětlení....Apríle.....
08.02.2023 13:01:49
milan_cibula
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one