Nová diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7604"
Jestliže výdělek po pracovním úrazu, jehož pracovník dosáhl, aniž pro to musel vynakládat zvýšené pracovní úsilí, vzroste spolu s částečným invalidním důchodem takovým způsobem, že je pravidelně vyšší, než průměrný výdělek před vznikem škody, má tato nová okolnost za následek, že zde nevzniká nadále rozdíl mezi výdělkem pracovníka před vznikem škody a jeho výdělkem po poškození, tj. majetková újma vznikající ztrátou pracovní způsobilosti pracovníka. Uvedená skutečnost znamená, že následky pracovního úrazu nadále pracovníku nebrání dosahovat stejný a vyšší výdělek, než jaký měl před pracovním ú ... 
Zdravím.
Chci se zeptat je lepší pracovat na DPČ nebo na plný pracovní poměr.
Děkuji.
Jura-ČSM

Proto píšu, že nejlepší možnost je na DPČ a ne na HPP
Juro zkus se přímo informovat na pojišťovně. Líná huba hole neštěstí. Než udělat chybný krok a pak toho jednoho dne litovat. Za to nic nedáš když napíšeš meil s dotazem.
Průměrná mzda v ČR za rok 2022, ze které se vychází při výpočtu dobrovolného důchodového pojištění pro rok 2022, je známá od konce září 2021. Průměrná mzda pro rok 2022 činí 38 911 Kč, jedna čtvrtina je pak 9 728 Kč a z toho 28% připadá na dobrovolné důchodové pojištění. Dobrovolné důchodové pojištění v roce 2022 tak činí částku 2 724 Kč.
https://www.finance.cz/duchody-a-davky/vse-o-duchodech/starobni-duchody/dobrovolna-ucast-na-duchodovem-pojisteni/
ZDRAVÍ ČUMPELÍK ORIGINÁL!!!
dotaz u krásy Odebrání renty
Dobrý den, v roce 2019 mi byla uznána nemoc z povolání na chronický zánět šlach horních koncetin z nadměrného přetěžování. Pracovala jsem v automobilovém průmyslu, kde se stále sroubilo. V roce 2021 jsem měla autonehodu, kterou jsem nezavinila. Zezadu do mého vozu narazil kamion. Došlo k protruzi disku c4 a c5 a parestezie do levé horní končetiny. Po půl roční léčbě mi pojistovna sdělila, že mi bude renta odebrána, pze bych s touto nemoci stejně nemohla v dané práci pracovat. Nemoc z povolání mi zřejmě uznána zůstane, ale do podobné práce mne nikdo nevezme a na rentu mít nárok nebudu. Je možné zadat o vyplacení renty viníka nehody? Děkuji za odpověď

Lada
Lado to je spíš na právníka, ale proc bys nemohl žádat náhradu od toho kaminu. Za mě určitě ano.
Taky souhlasím proč nevymahat to po tom vinikovi nehody. Ale tak či onak bez právníka to nepůjde.
Praha - Náhrady za ztrátu příjmu kvůli úrazu ve službě či nemoci z povolání pro policisty a hasiče, celníky, příslušníky vězeňské služby a tajných služeb, ale také pro pozůstalé po nich by se mohly od ledna zvýšit. Zvednout by se totiž měl průměrný příjem, ze kterého se počítají. Růst by měl stejně jako procentní část důchodu, která se od ledna navýší o 1,3 procenta a k tomu ještě o 300 korun. Počítá s tím navrhované nařízení, které by měla v pondělí schvalovat vláda. Náhrady se valorizují pravidelně.
chtěl jsem modelově vysvětlit od ledna valorizaci!!! valorizace od ledna 2022 je 1,3% z moje ho hrubého výdělku se mi valorizuje renta z 30 000,-Kč dostanu 390,-Kč k tomu 300,-Kč dohromady to dělá 690,-Kč ale???? od příštího roku se zvedá minimální mzda z 15 200,-Kč o 1 000,-Kč na 16 200,-Kč pokud te zaměstnavatel propustí tak budeme trestaní o mínus 310,-Kč to nám že valorizace je nižší než navýšení minimální mzdy. odečtu z renty 16 200,-Kč sociální pojištění 2 400,-Kč dan z renty 3 500,-Kč = 22 100,-Kč co k tomu dodat teď je valorizace nižší než minimální mzda o 310,-Kč
Vidíš že to jde, reagovat slušně, jsem rád že jsi to pochopil.
Anonymity...
https://www.novinky.cz/finance/clanek/zamestnanci-s-nemocemi-z-povolani-by-si-meli-polepsit-40378439#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=1v4NExLwNl9-202111190440&dop_id=40378439&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
At jdou do háje.Okrádání obyčejných lidí dál pokračuje!Inflace tě obere o úspory,zdražení všeho nejméně o 10 pr. a valorizace 1,3 pr+ 300 kč.Naprostý výsměch.
At jdou do háje.Okrádání obyčejných lidí dál pokračuje!Inflace tě obere o úspory,zdražení všeho nejméně o 10 pr. a valorizace 1,3 pr+ 300 kč.Naprostý výsměch.
Od března
Noo, jestli dobře rozumím , tak s mimořádnou valorizací důchodů vlivem inflace a to od června 2022 o cca 5,4% by se měly v valorizovat i renty, né? Na to jsem docela zvědavý.
V tom případě ti klesne reálný příjem, protože zvýšením důchodu ti klesne renta, tak že se vlastně nic nezmění. Měly by se valorizován i renty.
Něco jiného je valorizace důchodů a rent.
neni to az na unor ale uz v lednu vlada premístila terminy aby to pro všechny bylo spravedlive at uz je renta 20 teho nebo 5 teho
Ale to se netýká rent (bez ID), ale důchodů. Kdy dostaneš na účet rentu záleží jen na tobě, kdy dodáš na Koop potvrzení z ÚP. Ta na to má dle smlouvy 15 dní, ale rentu posílá Koop na účet prozatím celkem brzo.
08.12.2021 16:35:32
milan_cibula
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one