Nová diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1405"
Zdravím Vás. Mužu dotaz?
Jsem na straně 4 našel toto.
zdravím,chystá se duchodová reforma, co včil? budou platit hornické odchody do důchodu nebo to zruší?
Renta je do 65 let. Pokud odejdu do předčasneho - hornickeho duchodu, přijdu o rentu, ne?
Dam příklad co když odmitnu nabízenou práci. Kde mě kamarad podnikatel nabídne 60 tis hrubého a rentu mam 30 000 hrubého
Za sebe názor potřeba při podnikání zvážit za :
a) má - li na to ?
b) co by bylo účelem podnikání ?
c) bude - li to výhodné ? (K fin...poměrů i k rentě a budouciho důchodu ).
d) zda - li a jak dlouho to vydržím ? ( roky přibývají a zároveň starném.)
e) závěrečné celkové shrnutí. (pro a proti)
Zákon říká že te budou platit z práce kterou jsi odmítl. Chtěl bych vidět pojišťovnu jak by ten Zákon praktikovat. -)
ZAČNĚTE PODNIKAT,NEBUDOU VÁM BRÁT MIN .MZDU A ZÁROVEN SI BUDETE PLATIT POJIŠTĚNÍ NA DŮCHOD,NEBUDE DĚLAT NIC,OD POJIŠTOVNY BUDE POKOJ...MÁ TO JEDNU NEVÝHODU,CELEJ ROK BEZ RENTY A POTOM DOSTANETE VŠECHNO NAJEDNOU

Na příští rok vychází paušální daň na 5469 Kč měsíčně. Za celý rok tedy odvedete 65 628 Kč. Paušální daň zahrnuje minimální odvod na zdravotním pojištění ve výši 2393 Kč, daň z příjmů ve výši 100 Kč a navýšený minimální odvod na sociálním pojištění o 15 %. To pro příští rok odpovídá částce 2976 Kč. (Minimální výše zálohy na sociální pojištění pro OSVČ podnikající na hlavní pracovní činnost je 2588 Kč.
Ano lepší je býti zaměstnancem ale rozvinula se tu debata o podnikani při pobírání renty .
Zdravím, vidím to jako dobrou myšlenku, to podnikání a přihlášení se k paušální dani. Mohl by ses mi ozvat na email mirekcopik@seznam.cz myslím autora článku 15.1.2021v 17:11:40hod.
Díky Mirek.
Lidičky,pojišťovna nás okrádá pokud někdo má informace že se někdo bude soudit v Ostravě napiš kdy děkuji.
Tomu se říká já o koze ty o voze
Narážel si ve svém příspěvku na pojišťovnu u mne to bylo doplňkové vyjádření , ale k obrazu tvému , já jen dodal ten rám.
Číslo renty jsem napsal nahoruvlevo na oba papíry stejně se to zakládá
Pouze podpis a datum do šedého policka
přišly mě 2 papiry a poslat do Modric lépe doporučené a uvést číslo renty zdar jirka
Pokud vůbec je to tvá adresa a nešlo to někomu jinému a ten neví o co se ve skutečnosti jedná. Nebo vymyšlená a nedošla nikomu a jen ze mne vylákat moji.
Jseš nemocný napadaš mne zbytečně
https://www.koop.cz/organizacni-zmena-podepisovani-tiskopisu-prohlaseni-poplatnika-k-danim


Organizační změna podepisování tiskopisu Prohlášení poplatníka k daním
15.12.2020

S ohledem na ochranu zdraví našich klientů z důvodu epidemie COVID-19, byla provedena změna v organizaci podepisování tiskopisu Prohlášení poplatníka k daním u poškozených pobírajících náhradu za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (rentu). Zavedená protiepidemiologická opatření neumožňují osobní kontakt na našem pracovišti s možností osobně se dostavit na likvidační centrum v Ostravě k podpisu Prohlášení poplatníka k daním, jak tomu bývalo v předešlých letech.

Proto klientům, kteří měli v letošním roce Prohlášení poplatníka daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků u naší pojišťovny podepsáno, budeme zasálat tento formulář počátkem ledna 2021 k podpisu poštou spolu s příslušnými instrukcemi. Zároveň v nich bude uveden i e-mail na konkrétního likvidátora, kterého v případě dotazů můžete elektronicky kontaktovat.

Upozorňujeme, že dotazy k Prohlášení nelze vyřídit na žádné z kanceláří naší pojišťovny.

ZDRAVÍ ČUMPELÍK ORIGINAL!!!
To doporučeně je jistě větší jistota, máš pravdu. A ano, stačí podpis a datum do šedého pole, oni vše ostatní již vyplnili za nás.
Anonym 13.01.2021 Dík za info , ja to dávám na pobočku , tam mi to pro jistotu zkopíruje a je to zadara, hlavně nemusím na poštu. Č.P.U. se nesmí zapomět přípsat nahoruTak mi došlo prohlášení poplatníka daně z kooperativy, čtyři listy, To opravdu stačí podepsat jen to šedé políčko a přidak k němu datum? Tedy osobně nic neodpisuji, ani žádná prac. činnost
To jsou papíry z Koop přímo pro ni, potom to posíláš zpět po podpisu buď poštou nebo přes pobočku. jsou to lejstra pro ty rentiéry, kteří si to nechávaj dělat daně u své pojišťovny, ne pro ty, kteří si to sami počítají a dávají na Fin. úřad
Aha už snad rozumím dík za upřesnění . To jen asi pro samostatnou rentu. Ale případný možný nárok na jiné slevy , odpocty pak je pojišťovně musíš podklady dodat aby ti správně vše spočítali , propočítali ( což se mi nezdá že pojišťovna pak vyplňovala něco co nemusí ) pro přeplatek za něco jiného než je jen renta . Nebo druhá varianta samostatně následuje ještě jedno daňové přiznání , ale to jsou pak dvě za uplynulý rok ? Poplatníkem daně jsi ty. Jak u kterého zaměstnavatele dělá daň účetní pak to hromadně podal někdo od zaměstnavatele na F.U. Jak jsem kdysi ještě dělal. Ale u pojišťovny kompletně uděláno se vším všudy dohromady to mi hlava nebere .
Dotaz , jsem na up a na doporuceni lekare mohu delat na zkraceny 4 hod prac uvazek. Bude pojistovna doplacet do vyse puvodni mzdy pred rentou nebo to naopak nebude brat v potaz a bude kratit ?
Někdo na tom bude lépe , jiný hůř . Jak líp a jak kdo hůř se dozvíme na těchto stránkách snad časem se někdo pochlubí nejen ti co si polepšili , ale i ti ostatní . Jen to bude chtít svůj čas. Kdo je na u.p. pro jistotu vydržet na něm a počkat zde tu na odezvu.
Napsal jsem na pojišťovnu a prd , ještě mám pocit že mne šidí , renta se přece valorizuje celá ne jen její část to co mi posilají,někde jsem četl že je to špatně.
Zdravím par stránek zpět se diskutovalo o vyplacení renty. Ma k tomu už někdo nějaké info diky.
Jen si vemte zakon o vyplacení náhrady podepsaný prezidentem Klausem. Byl několikrát odložen az nakonec zmizel. A to nám bylo vyhrozovana EU ze pokud nebude platit tento zákon bude CR platit pokuty. Dokonce se uz na to socialky připravovali. Tohle se snad nemůže stát v zemi která je členem EU.
Penize nějak utratit , prochlastat , prohrát v automatech , loteriich apod. , když na to přijde dá se i po pár dnech ta měsíční renta rozfofrovat a pak jít na sociálku . Nemusí to býti ani velký balik , dobrá výmluva té náměstkyně , ale také výmluva. Ale že mají o nás péči ? Mají obavy , aby z těch prohraných peněz jsme také neskončili v léčebně u Chocholouška , ze státní kasy pak náklada léčba. Já bych se neudržel a to jí vlepil, jestli ještě nejde taky o to.
08.05.2021 13:15:30
milan_cibula
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one