Nová diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2775"
STÁLE SE MI HONÍ V HLAVĚ SEZENÍ S POSLANCI A MIKYSKOU V PS.JUDR MIKYSKA MLUVI O NESOULADU PRÁVA OHLEDNĚ RENT MEZI OBYČ.PRACUJÍCÍMI A SLOŽKAMI POD MIN.VNITRA A ARMÁDY ./POLICIE,VOJÁKŮ A HASIČŮ/TĚM NEODEBÍRAJÍ RENTY ANI NEKRÁTÍ O MIN.MZDU.MÁM TO SICE ZA PÁR ALE RÁD BUDU BOJOVAT PO BOKU MLADŠÍCH RENTISTŮ.RÁD PŘISPĚJI I FINANČNĚ NA ODSTRANĚNÍ TÉTO JASNÉ DIKRIMINACE.
Ta spina tu je a bude a v téhle společnosti na tom bude dělník vždy na houby
Jen stroj na něco a jak se pokazí tak se vyhodí. Jako např. mobil za tu opravu dáš tolik co za nový a stejně se tak chovají i k nám. Člověk v této společnosti je jak spotřební zboží.
Chci se zeptat na Kooperativu. Jakou máte zkušenost s vyřizováním renty. Tedy jak dlouho to pojišťovně trvá? Zaměstnavateli v hornictví (firma) nikoli OKD jswem před měsícem odevzdal vše včetně podpisu pro výpočet náhrady za stráty na výdělku před 30 dny. A zatím nic. Děkuji za zkušenost.
Tak pokud již pojišťovna udělala ten první krok a proplatila nemocensku tak by to mělo bytí na dobře cestě . Od pojišťovny bys měl dostat vyrozumění o dalším postupu včetně čísla pojistné udalosti. Je bohužel doba virova může se to natáhnout. Znám případ z minulosti kdy zpět za 3 měsíce mu prvně zaslali rentu ( vše dorovnáno zpětně v té první rentě), pak už mu standardně chodila renta . Tenkrát mu to zabrbala osoba ktera to měla na starosti predat vše pojišťovně ( marodila ) a nikdo v zástupu to za něho nevzal . Jak jsem už psal obrat se na pojišťovnu ( Centrum Brno). Pokud máš opravdu schopného právníka tak ať se činí . Předpokládám dle dotazů že chceš právě za něj ušetřit. Jsme tu abychom nějak pomohli. Za optání nic nedáš líná huba holé neštěstí. Co vím nikde v zákoně není dána presna lhůta do kdy musí pojistovna musí plnit . Mělo by to býti bez nějakého zbytečného natahování. Vem si banální nabourani auta jen na parkovišti mi se to stalo ( ne mou vinou) a při detalnosti jedné pojišťovny se to resilo 70 dnů.
Kája. Děkuji za informaci.
Tak jak to vidíte s valorizací našich rent pro příští rok?Náhodně jsem našel na polských stránkách článek o zvýšení polských rent na rok 2021.Jelikož neumím moc polsky,můžete někdo z toho vytáhnout to nejdůležitější?A my si počkáme,mělo by to být známo asi v nejbližších dnech.
K anonymovi času 6:47:48 máš pravdu ale sami poslanci si za můžou. Když si na pomoc berou právníka , který v OV nám některým poskytnul zdarma pomoc je těžko pak udělat kvalitní upravu zákona že dana osoba která kope za obě strany, pak se nedivme. Úplná změna Z.P. je vyloučena ten by musel projít přes U.P.V. vlády tam není šance jsou tam lidé kteří v předevsim hájí zájmy jiných. Nemají páni poslanci dost peněz aby si zvenku našli právníka. ? Nebo je to vše divadlo a za oponou se odehrava něco jiného . Snad teď po novém roce bude změna kdyby aspoň částečná když už nic jiného. Nebo se řídej raději špatný zákon než žáden. Aby jsme viděli že něco pro nás dělají. Co za celou dobu v těch dobře placených křesel v poslanecké sněmovně udělali pro nás ? Zatím jen kosmetické úpravy, aby se vlk nažral a koza zůstala celá ?
Ostatně máš možná anonyme pravdu uvidíme co nám za případné změny v únoru naserviruje pojišťovna . Pak udělejme zpětnou rekapitulaci od A - Z naším poslancům , dát jím pak účtenku ve volbách , kteří tak velice se snaží pro nás " změnit " dosavadní Z. P. jak uvadiš .Převažuje u mne pesinismus , než optimismus. Co tak přeptat se přímo pojištovny jsem si jistej že už mají k dispozici nějakou tu směrnici z vrchu jak postupovat ve výpočtech rent. Já nad tím neuvažují mám rád překvapka . Co má přijít přijde a když ne , stejně nic nenarobime pak nezbyde , než se s tím smířit , max. si tu vybít zlost a ulevit snad tím ?
A jak to potom je když se dostaneš do nemocnice třeba jen na nějaký banální operační zakrok a nechceš aby se to dostalo k obvodnímu do tvé zdravotní karty ???
Tady se mluví o banálním zákroku který ale pojišťovna může zneužít nedělej z komára velblouda :-)
V nemocnicí po zákroku máš jiné starosti. A už vidím pokud nejseš aktivní sám , nikdo se tě ptát nebude na souhlas co má se napsat.
Chci se zeptat, dostal někdo papír z Kooperativy o potvrzení zdravotního stavu, dnes mi přišel a měl jsem ho mít až příští rok, jsem po úrazu už 20 let a nikdy nechodil papír na konci roku, mám stop výdělek už 8 let, teď jsem na UP 6 let.
To je závěr...
Ok.
dostanem rouškovné když jsme jakoby duchodci??????
Máš možnost se tam přesunout hned vede to tam Jura střelmistr K. A budeš mít klid. Je to tam dobré všechno víš hned.
Kterého boha jsi měl na mysli ?
Pořád se mluví o stop výdělku, ale to není jen o výdělku, ale i o důchodů pokud jsem mel zrovna v den úrazu menší průměr jsem v ... přeci tohle by mělo bejt zalovatelne..
Nebo zpětně průměr za posledni uplynulý rok . Při výpočtu se vychází , který pak průměr je pro pracovníka výhodnější.
Došla munice ? Už víc jak 26h. ani slovo.
S tou 15% není ještě konec zapomněli jste jaksi někteří na senát. A teď si ANO a ČSSD na sebe nasrani. Ano s některými z opozice prosadila tu daň. A sociální demokracie zas prosadila navýšení odpočtu na jednotlivce s pomocí taktéž některými z opozice , hrozí velká díra v rozpočtu. Obě věci musí pokud se nemýlim projít senátem, případně neschválení jednoho z nich nebo obou , zpět se to vrací do poslanecké sněmovny. A zas do mě může jistá osoba rýt..
A co jsi chtěl annonyme tím sdělit , že je toho plná tv........To je bolístka tohoto webu , někteří tu dávají věci co jsou známé , třeba doplním tė drobnou poznámkou např. taky z tisku lze čerpat . Takový Čumpelik měl zde pár příspěvku a sdělil mu někdo , taktéž tam a tam je toho plno nebo bylo ? Tak se nediv jiným. Nechci tím orodovat za jiné , ale jen fakta.
Máš pravdu nejlepší je nereagovat
Jak již bylo uvedeno výše, náhrada se zaměstnanci poskytuje do výše průměrného (pravděpodobného) výdělku před vznikem škody. V případě, že náhrada příslušela zaměstnanci před 1. lednem 1993, je třeba při výpočtu vycházet z čistých výdělků, v případě, že příslušela po 31. prosinci 1992, je třeba při výpočtu vycházet z výdělků hrubých.
Aha , pokud to chápu správně tak předčasně těch 55 = expozička ?
odfaráno v dole 17 let do roku 1992.narok v 55 letech.
Chlapi, po dlouhé době příznivá zpráva ohledně rent. Asi již víte, že v noci sněmovna odhlasovala mj. i zrušení superhrubé mzdy. Mzdy ( a tím pádem i renty) se budou zdaňovat 15%. Pro rentisty se tedy na dva roky co se zdaňování rent týče nic nemění (hrozilo zdanění 19%). Což je dobře. Zdař bůh.
Tak už dost ! Nezajima mě kolik z Vás si tu léčí vlastní mindraky , web je nejen pro Vás , ale pro důležitější zprávy a dotazy , až se otevřou hospody tak si dejte v některé scuka a u piva si to vyřikejte , třeba pak navzájem držku si rozbijte . Byl bych Vám vděčný , kdyby jste to respektovali zbytečně berete zaplacena data někým jiným pro jiný účel k tomu určený.
Nepiju nekouřím a násilí je mi cizí jinak máš pravdu.
19.04.2021 19:02:36
milan_cibula
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one