Nová diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3641"
Ženeva od listopadu 2020 zavede minimální mzdu 4086 švýcarských franků (zhruba sto tisíc korun) za měsíc.
Ok . Castecně jsem to pochopil , ale psal jsem nejdřiv zakona uprava , dočkati se a hudba budoucnosti , když už ses o tom tu zminil tak jsem to trochu jen rozebral. Uzavirka . nemyslel jsem to zle čau . SAM
Ok
Zdravim Vas chlapi. Dostal již z někdo v teto době virove předvolani od pojištovny ( dotaznik ) k praktickemu lekaři k § 271u ? Aspon ti kterym to vychazelo pravidelně co dva roky i s měsicem. Mě to chodilo vždy v srpnu cca střed měsice . Muže to byt posunuto ? Nebo na mne zapoměli ? Moc bych tomu nevěřila. Diky za odpovědi . Karla
MICHAL,JAK TO ZA TA LÉTA SLEDUJI TAK JE TO VELMI INDIVIDUÁLNI.NĚKDY MI TO PŘIPADÁ ŽE PLÁTCE RENTY VELMI ZÁKEŘNĚ SLEDUJE RIZIKOVÉ/STARŠÍ/ RENTISTY.CHTĚJÍ UŠETŘIT ZA PROHLÍDKU U LÉKAŘE A JE JASNÉ ŽE U MLADŠÍCH ROČNÍKŮ MAJÍ MENŠÍ ŠANCI NĚKOHO OKRÁST NA OBECNOU CHOROBU. FIRMY POD STÁTEM OBESÍLAJÍ PRAVIDELNĚ.
Super , líp obsahově vyjádřená odpověď. Právě to riziko jsem měla na mysli. Byť , už jsem postarší osoba 2;5 roku do důchodu , ne snad riziková věkem aspoň v to doufám . Nepředpokládam ani to riziko původní vykonávane profese na níž mám rentu od r. 2011 . Uvidíme priklanim se spíš k pozdržení z důvodu koróny . Pracovala jsem v soukromé firmě okr. F-M. A právpravidelně co dva roky s přesností měsíce , vždy tak střed + - rozdíl týdne. Shodou okolností týž měsíc a roky i OCHP a to mám hotové . Moc nerozumím ušetření za tu prohlídku na jednom z těch tří papíru je psáno proplaceni ( já platím stejně 300 korun ) a předpokládám , že u státních firem , nebo polostátních je to proplacení taky . Nevylučují , že nějaká ta ordinace lékaře může požadovat rozdílné částky . Dík p. Michale za širší vyjádření a s pozdravem pevného zdraví. KARLA K.

.
Zdravím rentisty, je tu někdo z Orlové, kdo má zrušené měsíční osobní návštěvy na ÚP, ohledně potvrzení pro Koop. o evidenci pro výplatu renty?
Jsou již zde nějaké zmínky z okolních měst že zrušené osobní návštěvy mají.
Jak to je pro rentisty z Orlové?
Neví někdo? Díky za info.
Karvinsko se zatím odkládá situace je vážná nikoliv však zoufala. Něco v příkladu s testovanim horniku na korona virus Než se rozhybali ( nebo se jim nechtělo ?) Pak ........... už jen zbývá dodat škoda slov a hanba chvalit.
.
Ostrava-Vítkovice.Příští návštěva až v lednu.
zdravim rad bych zadal dotaz..pokud mam rentu a je mi zjistena cukrovka renta se automaticky zastavuje?nebo zalezi jakeho je stupne ta cukrovka?dik
Diabetes 2 stupně. A ma matka už dokonce měla ctvrty stupen a to už je dializa .
Trpělivost , do některych městech to potrva. Holt , bohužel do te doby to otravne chozeni na U.P ještě někteři pro ten jeden papir , budete muset strpěti.
Dnes úderem 11h. padá i ta měsíční středeční docházka pro potvrzení , jak jsem uvedl u mne jde o stardatnė klasický U.P. dle tvr. bydliště v ( Ostravě ) bez I.D. U únorového termínu , není vyloučeno posunutí . Ale oproti jiným , kteří dali U.P. k dispozici číslo pojist. událostí já to mám jinak zařízeno už od jara, aniž by si pro to potvrzení jel , jen sem nevěděl , zda-li mi znovu vyhoví a pojišťovně jsem hned dal vyjádření , společně s potvrzením z U.P. do obálky a na poště podáno k odeslání . Souvislost s GDPR jak jsem se domníval není ta překážka . Ostatní dočkejte , dojde i na Vás , opakují znovu jen trpělivost než úřední šiml někde na hoře pověřený na ty jednotlivé U.P. pošle ten metodický pokyn jak postupovat. O tom to je pořád tu někdo tápe , než pružněji zareagovat . RAK ...
Dotaz k VZ a jake bylo zdanění před super hrubou mzdou u nás rentieru ať již byli v evidenci nebo měl k rentě další příjem? Dostavam se před rok 2008. A zkusím ještě jinou variantu než jak uvedl anonym v odpovědi s placenim social.pojisteni on by přípoustel zvednutí daně. Když už je nám něco odecitano a jsme v evidenci tak z hrubeho výdělku % to social. pojištění si nechat strhavat , ale řešit to zvednutim daně by mi pripadalo dosti neprakticke. To je spíš rozumnější cesta odvest skutečnou částku podle výše hrube mzdy tak jak se to nově chysta pro zaměstnance . Měli bychom si býti všichni rovní si jestli dělám nebo ne ten odečet mám a nejsem nijak zvýhodněn naopak právě budu škodny , při dané stejné dani čím souhlasim s oním anonymem. Nemůžu si pomoct ale někdo pak bude zvýhodněn ? Při stejné dani selskym rozumnem uvažování. Pozapomněl jsem jen na zdr.pojist. nám ho plati stat no bože byl by problem aby to oboustraně bylo stejne tak ať mi ho taky odečtou ? A vůbec nejlepší nemít žádny odečet ať už min...nebo stop vydelku a rovnou z valorizovaneho PMV % odečíst jen social..pojisteni a zdravotni a bylo by to nejlepší z nejlepších možných řešení za to doživotně zničené zdravi nejen do těch 65let , což je nereálné.
Ta daň byla progresivní v rozmezí 12 - 32 %, ale bližší info by bylo na několik stránek a stejně je to již pasé ...... Co se týče soc. poj. - pokud někdo nemá odpracovaných (či placených) 35 let jde do důchodu s holým zadkem. Může sice později (po 3 nebo 5 letech ?) požádat o star. důchod znovu, ale jedná se pouze o část jeho původní výše. Proto je třeba zatím platit soc. poj. ve vlastní režii, což je smutný příběh!
Jo smutný ale spíš k zlosti k tomu co se teď zveřejnily dvě varianty odvodů sociál.. pojištění buď tou daní o cosi vyšší neb ten procentuální odpočet dle výše. Snad by se páni poslanci mohli tomu věnovat a ne jen drbat do něčeho co není psáno a nakonec medvědí služba z toho bude příští rok .
Ahoj, ti někdo volal z UP ,nebo jak jseš to dověděl, takže zase naskenovat a doplnit číslo poj.udalosti a odeslat zpět na UP ? A až v 5 měsíci 2021 další osobní návštěva. Masakr
Včera jsem byl na UP Havířov. Od příštiho měsíce opět budou posílat potvrzení na kooperativu hromadně. Další pohovor v nedohlednu.
Dnes úderem 11h. padá i ta měsíční středeční docházka pro potvrzení , jak jsem uvedl u mne jde o stardatnė klasický U.P. dle tvr. bydliště v ( Ostravě ) bez I.D. U únorového termínu , není vyloučeno posunutí . Ale oproti jiným , kteří dali U.P. k dispozici číslo pojist. událostí já to mám jinak zařízeno už od jara, aniž by si pro to potvrzení jel , jen sem nevěděl , zda-li mi znovu vyhoví a pojišťovně jsem hned dal vyjádření , společně s potvrzením z U.P. do obálky a na poště podáno k odeslání . Souvislost s GDPR jak jsem se domníval není ta překážka . Ostatní dočkejte , dojde i na Vás , opakují znovu jen trpělivost než úřední šiml někde na hoře pověřený na ty jednotlivé U.P. pošle ten metodický pokyn jak postupovat. O tom to je pořád tu někdo tápe , než pružněji zareagovat . RAK ...
Dnes U. P. OV. Další návštěva 5 měsíc 2021. Potvrzení odesílaji na poj.
Zajímavé že jinde kromě OV takové řešení , aspoň zatím co mám info. není..
Já jak jsem to tu nedávno dával ( je to smazané) , mi řekla při tl. hovoru potvrzení pro rentu budu si muset odesílat sám . Domnívám se že je tu zpět souvislost s koronou a nově i s GRPD. Počátek je už teď ve středu v jakekoliv hodině dostavit se , následně vždy prvni středu každého měsíce bez dane hodiny , až na unor ( zatím) mám stanoven den i hodinu . A to pro jeden papír co obsahuje že jsi v evidenci. Předpokládám že se i dozvím bližší důvody pokud samá mi to nesdělí , budu aktivní já. A k samotné Ostravě může to být místo od místa ( zatím než se to sjednotí do celků nějakou tou doporučenou metodikou i pro ostatní U.P. v republice ). Nebo jiný příklad někdo chodí na U.P. s pravidelnosti co měsíc jiný i jednou za dvaapul měsíce a jedná se o stejné město . Co mám aspoň zjištěno ti co jsou evidování na 30.dubna , kde jsou i ID návštěva není tak častá jak rentiéři dle trv... bydliště .
RAK ...
zdravim na foru pokud to tu nškdo ví dotkne se zrušení superhrubé mzdy našich rent myslím to v dobrém slova smyslu tzn, jestli se renta navýší děkuji za případné odpovědi
Aha díky ale drobně tě tim pojištěním doplním na up 1rok do 55let a nad 55 let 2 roky stát ti platí . A kolik je rentieru kteří by vzali nějakou tu práci a nemohou z důvodu zdravotních , nebylo by pro danou skupinu přijatelnější a výhodnější vyšší daň a mít tím záruku placení toho sociálního pojištění. Stejně v daňovém přiznání maš vrátku jen úvaha zdali by tato varianta byla , nebyla výhodnější než si platit to sociál.. pojištění (základ )pak sám , je to o počtech a vůbec jestli by to šlo zákonnou úpravou udělat jen pro ty co fakt nemohou do roboty už tak tito rentiéři jsou okrádání odečtem té min..mzdy , kdy se prvně s nemoci nebo úrazem zaevidovali. Jinak dík za vysvětlení k té daní.
Je to jednoduché, jak jsem již psal výše ....... Zavedením superhrubé mzdy Topolánkovou vládou došlo k poměrně slušnému nárustu rent (ale pozor, jen u těch rentistů, kteří nepracovali, čili NEBYLI zaměstnanci!!!), protože nepracujícím rentistům nikdo neplatil a dosud neplatí sociál. zabezpečení (pokud nemají PID či ČID). Proto jejich daň činila a nadále i činí oproti zaměstnancům 15%. U nich to bylo tuším 20,5 %.
Když chtěla Babišova vláda zrušit superhr. mzdu, tak zvažovala původně jednotnou daň 19% kompletně pro VŠECHNY. Proto by ti nepracující rentisti tratili 4%, což není vůbec malo. VZ

Zdravím me by zajímalo jestli lze žalovat u ústavního soudu stop výdělek. A jaky je rozdíl mezi jakým koliv zaměstnancem a ozbrojenyma složkami.. pak by mě zajímalo jaký smyl ma pro stát stop výdělek. Pro pojišťovnu jasný okrádát.
DVOJÍ VÝKLAD ZÁKONA JASNÁ DISKRIMINACE.MICHAL
No právě Michale o tom to je ne selským rozumem ale logickým myšlením co chceš žalovat kdy někdo účelově použil dva slovní názvy. Diskriminace to je 100% ti dávám za pravdu ale dvojí výklad u soudu bohužel je jen JEDEN při vynesení rozsudku.
08.05.2021 13:15:30
milan_cibula
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one