Nová diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4439"
Všichni kteří si chcete přečíst dopis od p. Maláčové, je pověšen na fejsstránkách Poškození horníci.cz, je tam ve formátu pdf.
Beru na vědomí.ZDRAVÍ ČUMPELÍK!!!
Tady Jura Kubalák.....dopis paní ministryně tady dal správce Milan....když mi došel a byl čas poslal jsem mu ho...já se snažím na fb...
dopis ministryně práce a sociálních věcí 1.8.2019 četl jsem ho,zajimavé.
Právě poslouchám Babiše, jak veřejně vykládá o tom, že je nutné dělat s těmi nezaměstnanými mikromanagement, "vzít ho a zajít s ním do té fabriky.."
Tak jsem zvědav, jak budou poprvé v životě pracovat ty hordy celoživotně nezaměstnaných opálených spoluobčanů.
Nebo to bude jinak?
Pojem micromanagement jste už určitě slyšeli. Jedná se o způsob řízení týmu nebo organizace, kdy mikromanažer docela detailně a pravidelně řídí a kontroluje práci svých podřízených. Už jenom taková definice zní dost strašidelně, obzvlášť dnes, kdy se stále více osvědčuje svým zaměstnancům dávat víc volnosti a nechat je rozhodovat i o věcech, o kterých byste normálně byli schopní rozhodovat jen vy sami. Máte pocit, že jste se s micromanagementem setkali, anebo hůř – jste mikromanažeři? V obou případech – pozor!Mikromanažeři nejsou dobrým příkladem
Důležité je si uvědomit, že mikromanažeři nejsou dobrým příkladem. Zaprvé neustále shazují všechny okolo sebe, zadruhé neumí delegovat úkoly, takže jsou mnohdy sami oni manažeři zavaleni prací, kterou by mohl udělat někdo jiný – a třeba i lépe – ale to si mikromanažer nemyslí. Podle něj nikdo jiný než on lépe pracovat nebude! A zatřetí se zaměřuje na naprosto zbytečné detaily. Toto chování celý tým neskutečně brzdí.
Děkujeme.
Podstata sdělení p. Babiše je v tom, že se chystají takový management spustit pro nezaměstnané. Bojím se, že se to opět bude týkat lidí, co ztratili práci, jsou zdravotně hendikepovaní, nebo před důchodem, další si dosaďte sami.
No a naši spoluobčané, kteří nikdy nepracovali, těch se to opět nedotkne. Je to početná voličská základna, které se každý bojí přistřihnout křídla, protože by jim to spočítali u voleb. Tak si je tu po desetiletí pěstujeme..
A že se jim množení daří..
Prověřit funkčnost systému zákonného pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání a jeho soulad s právními předpisy.Napsali jste na NKU máš možnost???

https://www.nku.cz/scripts/rka/detail.asp?cisloakce=19/12
A ty???
Pánové poslal jsem tam dva E-mail zajímavá odpověď ale čím víc lidi upozorni na ten problém tím líp,snad to prověří ,ale jen upozorní kde je chyba,NKU to NEŘEŠÍ Pepa.Tak jak by se nic nestalo!!!
Sociálně zdravotní dávky
Ze státního rozpočtu jsou každoročně vynakládány značné prostředky na výplatu mandatorních sociálně zdravotních dávek a výplatu obligatorních sociálně zdravotních dávek. Ministerstvo průmyslu a obchodu jako správce rozpočtových prostředků poskytuje na výplatu sociálně zdravotních dávek dotaci státnímu podniku DIAMO, který sociálně zdravotní dávky vyplácí.

Informace o zpracování osobních údajů poživatelům sociálně zdravotních dávek s. p. DIAMO.pdf

Výplata mandatorních sociálně zdravotních dávek a obligatorních sociálně zdravotních dávek je realizována jak současným, tak bývalým zaměstnancům státního podniku DIAMO a také bývalým zaměstnancům rušených, privatizovaných nebo jinak reorganizací dotčených hornických podniků nebo jejich částí, pro které je DIAMO, státní podnik, na základě rozhodnutí zakladatele nástupnickou organizací. Patří sem Rudné doly Příbram, státní podnik; Jihomoravské lignitové doly, státní podnik; Slezská důlní díla a.s.; OKD, HBZS, a.s.; OKD, a.s.
https://www.diamo.cz/cs/socialni-program
Není zač.ZDRAVÍ ČUMPELÍK!!!
!!! ach jo
Mandatorní sociálně zdravotní dávky jsou poskytovány podle:

zákona č. 154/2002 Sb., o přechodném financování některých sociálně zdravotních dávek horníků, ve znění pozdějších předpisů. Jedná se o:
zvláštní příspěvek horníkům podle zákona č. 98/1987 Sb., o zvláštním příspěvku horníkům, ve znění pozdějších předpisů (ZPH),
náhrady za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (renta) a náhrady škody vzniklé zaměstnancům pro pracovní úraz nebo nemoc z povolání podle zákona č. 65/1965 Sb., zákoník práce, ve znění § 364 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, na které vznikl nárok do 31. prosince 1992,
deputátní uhlí a dříví podle výnosu FMPE (Federální ministerstvo paliv a energetiky) ze dne 13. 1. 1990 č. 1/1990, o deputátním uhlí a dříví, reg. pod č. 59/1990 Sb., a to ve výši nevalorizovaného finančního plnění v úrovni skutečných výplat roku 1992, na které vznikl nárok do 16. ledna 1992 (deputát),
nařízení vlády č. 167/2016 Sb., o příspěvku ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací a útlumem činnosti právnických osob v insolvenci zabývajících se těžbou černého uhlí, ve znění pozdějších předpisů. Žádost o příspěvek a pokyny k jeho vyřízení naleznete zde,
nařízením vlády č. 342/2016 Sb., o příspěvku ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací nebo útlumem činnosti právnických osob zabývajících se těžbou uhlí nebo uranu, ve znění pozdějších předpisů. Žádost o příspěvek a pokyny k jeho vyřízení naleznete zde.
Obligatorní sociálně zdravotní dávky jsou poskytovány podle usnesení vlády ČR č. 1128/2003, o Programu dokončení restrukturalizace uhelného hornictví.

Jedná se o:

zvláštní příspěvek horníkům podle zákona č. 98/1987 Sb., o zvláštním příspěvku horníkům, ve znění pozdějších předpisů,
doplatek do průměrného výdělku, jako obligatorní sociálně zdravotní dávku útlumovou, lze hradit pouze podle § 139 odst. 1 písm. a) zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, včetně příslušejících odvodů pojistného na sociální pojištění a zdravotní pojištění podle zákonů č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů a č. 592/1992 Sb., o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, ve znění pozdějších předpisů,
odstupné podle § 67 a násl. zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů,
věrnostní přídavek horníků podle zákona č. 62/1983 Sb., o věrnostním přídavku horníků, ve znění pozdějších předpisů a nařízení vlády č. 67/1983 Sb., kterým se provádí zákon o věrnostním přídavku horníků, ve znění pozdějších předpisů.
Pro anonyma,je to hezké když někdo se snaží web něco napsat vzápěti si to neověři???
Anonym
23.08.2019 00:20:14
Diamo začíná přepočitavat no a vyplacet ti rentu též bude? No zajimave ze stat.pokladny ?Pokud se nemýlím , tak pojišťovna ti vyplaci rentu . ( Diamo jakož stat.podnik převzal OKD a všeobecně každy bez taktež jestli je to s.r.o , a.s. popř. stat. firma musi byt ze zákona pojišťěna . A pojištovna ti např. valorizuje rentu a tim pádem se musí ona vypořadat s novou novelizaci zákona . Diamo max. může pojišť. přeposlat nějake podklady v souvislosti s daným bývalým zaměstnancem. Doporučil by přiště neplest si jabka s hruškami.
Nechci aby se tu rozpoutala debata kdo vyplácí rentu,DIAMO. Renta se vyplácí z mandatorních výdajů,stát převzal veškeré závazky do roku 12.1.1993 momentálně vyplácí cca.1200 rentiérum. Všichni co dostali č.d. důchod nebo plný do roku,prosinec 1992 mají nárok na deputát,pokud máš rentu též máš nárok na deputát. Pokud chceš bližší informaci napiš mi Pepa
9610@seznam.cz
Dobrý den je to poprvé co píší nějaké straně ,ale co provádí strana , která by tu měla bejt pro lidi co pracují každý den je spíše už k pláči.
Vážená ČSSD , pokud jste si nevšilm žijou v naší zemi lidi, kteří Vám neustale dávali hlas i když jste nás několikrát podtrhli. Vyjmenovat zde všechny podrazi na voliče tu opravdu nebudu. Chci Vás upozornit, že je tu např skupina občanů pracujících, které jste se nezastali v žádném volebním období. Jedna se o pracující co jsou po ŮRAZECH A NEBO NEMOCI Z POVOLÁNÍ. Víte o tom , že tihle občané jsou pravidelně okrádáni o min mzdu a pokud chodí do práce tak mají takzvaný STOP VÝDĚLEK ?? Jak by se to asi libilo Vašim vysokým funkcionářům STOP VÝDĚLEK 24 TIS Kč hrubého ??? A co dělate Vy vybírate půl roku ministra kultůry , je to tak nízké až směšné co dokážete udělat pro svá EGA . A stále zapomínáte na ty co Vám tam pomohli.. S pozdravem a přaním dobrého výběru pana ministra ... .-) Snad tím nestrávíte cele volební období a vzpomenete na nás tam dole ...
Dobře miněno , ale ne Všichni maji stop vydělek byt v v hrubem 24 000 kč. ,nechci tě urazit dudiž ho maš ty zasloužiž si ho. Ale ne všichni ho maji tak vysoky ba naopak i třeba vic jak o 50% i niž , jak si uvedl . Ale spiš to mělo byti uvedeno cca od - do min.. a maxima.
Odpověď pro Annu za jeji vyjadřeni ke mně , dík jen to byl můj osobni postoj v ramci tohoto anonymniho webu , a přeji brzké uzdravení.
Zapoměl to K v zavěru při psani posledniho daneho slova : uzdraveni , jak zdravotně bude na tom lip že se ozve byt Vašim prostřednictvim PEPO , předpokladam že když volila tento zpusob ,přes Vas , že asi neuvažuje se zde na tento webovy portal již přimo ozvat , něco mi řika že asi zanevřela a hledala jiny zpusob jak dat o sobě vědět , ani by se ji nedivil . K
to je jak kriminalka
21.02.2020 08:53:55
milan_cibula
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one