Návrh na vytvoření spolku

Dobrý den na základě rozhovoru s panem Pavlem Štrbou si Vám dovoluji zaslat návrh řešení jak by se mělo postupovat. Zasílám Vám původní email ale nejprve si dovolím naformulovat základní body co by se mělo udělat. Prosím o zveřejnění této výzvy k založení spolku na ochranu vašich práv na vašem webu.

Dobrý den, před časem jsem byl požádán svým kamarádem panem Pavlem Štrbou, zda-li bych Vám mohl pomoci s problém ohledně poškozování vašich práv. Abychom mohli něco opravdu začít řešit je nutné splnit několik základních bodů.

 

1.       Založit spolek a ustavit základní vedení spolku

2.       Spolek si založí transparentní účet

3.       Spolek si najme profesionálního správce IT a vytvoří si profesionální web a FCB

4.       Spolek si najme právního zástupce, který bude spracovávat podněty

5.       Spolek uzavře dohodu o spolupráci se Znaleckým ústavem ( např. Ústav práva a právní vědy )

6.       Všichni členové spolku a i nově přicházející ( ti budou vedeni jako sympatizanti ) poskytnou do spolku své informace a popíší své problémy, tyto budou muset být kategorizovány a vyhodnoceny dle závažnosti.

 

Navrhuji, aby se platily členské příspěvky všech členů  spolku a dále darovací příspěvky všech sympatizantů a aby všichni členové ve svém okolí vyhledávali další možné adepty. Z členských příspěvků se budou hradit znalecké posudky, právní zastoupení a IT správa.  Je důležité si uvědomit, že nebude technicky možné, aby bylo členem spolku třeba 2000 lidí, protože, pak by se nedalo dost dobře hlasovat. Strukturu hlasování a jak by spolek ovlivňovali další noví sympatizanti – tedy další poškození havíři, máme předběžně vymyšlenu. Spolek bude mít např. 50 prvních členů s výborem o 5 řídících členech. Ostatní ( později se registrující ) budou o všem hlasovat pomocí uzavřené ankety pouze členů a sympatizantů registrovaných na FCB. Tím se urychlí celá komunikace a dle většinového názoru pak bude spolek vystupovat jednotně. Optimálně by bylo celou věc po založení medializovat a dostat tak pod svá křídla kolem cca 2000 členů a sympatizantů. Takový to spolek by měl velkou váhu a i značný politický vliv a do budoucna by mohl tvořit i další věci, včetně například čerpání dotací na projekt tvorby zařízení poskytující služby vyřazeným horníkům, hutníkům atd. Těch možností je hodně, ale nejdůležitější( a nejtěžší ) je začátek.

 

Dovoluji si Vás informovat, že pokud má být boj, alespoň trochu vyrovnaný se zástupci pojišťoven a se státní byrokracií, musí být veden profesionálně. Jednotlivci nemají opravdu téměř žádnou šanci.

 

Je důležité soustředit se na srovnání situace u nás a na Slovensku. Je důležité snažit se vypracovat posudek, který by co nejvíce zpochybnil platnou legislativu a případně, aby se dala posoudit z hlediska ústavnosti, zda-li nejsou potlačována práva zdravotně postižených „rentistů“ v ČR.

 

Jsme připraveni Vám pomoci, v této chvíli jednáme s několika advokátními kancelářemi, bohužel situace je taková, že není úplně jednoduché jít do boje s bohatými pojišťovnami či se státem. Znalecké posudky se pohybují v řádech desetitisíců, právní zastoupení se bude počítat minimálně 1000 Kč za právní úkon. Spoustu věcí si můžete zajistit s naší pomocí, ale pokud půjde do tuhého, budou opravdu třeba finanční prostředky.  Výhodou bude, že se vedení spolku může scházet pomocí Skype a členové se mohou vyjadřovat v rámci uzavřeného okruhu na FCB. Abychom uspěli, máme v návrhu aktivní působení na média a dále na všechny poslance a senátory. Blíží se volby, za chvíli začne volební kampaň a je třeba této situace využít, protože po volbách už na Vás každý opět zapomene.

 

Náš návrh by byl, že se dáte dohromady alespoň 50 až 100 lidí a uzavře se základní smlouva o spolku. My připravíme podklady k registraci na Ministerstvo Vnitra. Mezitím, již bude ustanoven 5-ti členný výbor, registruje se FCB a web a sežene se nejlevnější forma webu. Naprostá většina komunikace se povede přes FCB a z ní povedou výstupy na web. Odhaduji, že měsíční správa IT a webu ( včetně pronájmu webhostingu ) a správa FCB by neměla překročit cca 8-10 tis. Kč ( dle nabídky ). Jakmile bychom toto během února – března zrealizovali, můžeme dohodnout spolupráci s vybranou advokátní kanceláří. Budeme muset formulovat své požadavky a zaujmout stanovisko k platné legislativě a k postupu pojišťoven.

 

S pozdravem

 

Klimeš Marek

 

Původní email:

Ať budete chtít dělat cokoliv, bez toho abyste založili spolek ( sdružení ) není žádná šance cokoliv dělat. Proto by si měl navrhnout, že se dohodnete na vybudování sdružení. To sdružení by mělo mít několik stovek členů, 50 lidí fakt nic nezmůže.

 

Já bych vám pomohl to sdružení udělat. Měl by se dohodnout cca 5-ti členný výbor a s tím bych se sešel a dohodly by se konkrétní další kroky.  Takže nevím kolik se vás sejde, ale měli byste kontaktovat všechny které znáte a hlavně kdo se sejdete, udělat jmenný seznam, adresy, tlefony, všechny kontakty. Hlavně emaily a telefony.

 

Ten přípravný výbor by si pak najal profesionály, kteří to budou spravovat. Dal bych tam někoho. Vytvořil by se spolek, registroval se a pak by založil transparentní účet. Pokud by bylo například 1000 členů, měsíčně by se vybíralo cca 100 Kč = měsíčně 100.000,- Kč.  Já ani mí lidé bychom nic nechtěli, ale po dohodě s výborem by se najal speciální právník ( našel bych specialistu ) a toho bychom platili, pak by se musel najat Znalecký ústav, který by vypracoval posudek na zákonnost postupu a dále legislativní poradce, který by zpracoval návrh úpravy příslušných právních norem.

 

Dále by se založil web s transparentním účtem, aby členové spolku viděli kdo platí příspěvky ( a kdo ne ) a na co po souhlasu jsou prostředky použity. Dále vím jak oslovit politické strany a novináře a využít toho, že na podzim jsou volby. Teď je jediná a asi poslední šance s tím něco udělat, ale muselo by se během února vše vyřídit. Kampaň se začne někdy březen-duben. Ještě bychom oficiálně oslovili i kandidáty na prezidenta, jak se staví k takovému bezpráví. Dále by se vyvíjel nátlak na poslance a senátory a začalo by se Severní Moravou. Jde o to, že to musí být na webu a facebooku a musí se posílat zprávy tisku. Takže musí být zaměstnán i správce webu a FCB a musí tam denně někdo plnit pokyny.

 

Opravdu jim řekni, že se to musí udělat velmi profesionálně.  Vezmi si, že posudek bude v řádu 10ti tisíců. Specialista právník bude účtovat minimálně 1000 Kč za hodinu práce. Web se správou a klukem co to bude dělat je minimálně 10-15 tis. měsíčně. To fakt není levné.

 

Když bude 500 členů, pak se musí vybírat 200 Kč. Já vím, že se to bude někomu zdát možná hodně, ale jestli se to neudělá kvalitně a pořádně, tak to nebude mít ani smysl a nesplní to účel. Vezmi si, že třeba 2000 členů to je cca 2000 rodin a cca 4000 voličů, to už bude zajímat politiky. Každý den se musí uveřejňovat naše korespondence s nimi, který poslanec které strany reaguje a jak, oficiálně budeme vyzívat primátory a starosty atd. Já vím jak to udělat, mohu se v tom angažovat, ale bez Vaší síly a angažovanosti to neprojde.  Navíc mám nápad, že takový spolek může i vytvářet další aktivity a na tyto může žádat o čerpání dotací z EU. Můžeme mít právní ochranu proti posudkovým lékařům, můžeme si angažovat pro spolek vlastního posudkového lékaře, který se zodpovědně bude věnovat členům. MŮŽEME  se aktivně bránit či vystupovat proti kooperativě a možná docílit toho, že třeba něco zadržuje neoprávněně a zpětně to po ní vymáhat. V jednotě je síla.

 

Prosím přečti můj email na setkání a zkuste se nad tím zamyslet.  Pokud budete mít zájem, pomohu Vám.

 

Ahoj Marek

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one